play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Pomysł powraca, bo zmieniły się przepisy. Buspas między Katowicami a Sosnowcem

today14 grudnia 2020

Background

Będzie mógł powstać, bo przepisy się zmieniły. Mowa o buspasie, na często zakorkowanej alei Roździeńskiego między Katowicami a Sosnowcem. Zmiany sprzyjąją temu pomysłowi, bo umożliwiają one powstawanie buspasów na drogach ekspresowych w miastach, jeśli tworzą się tam korki.

– Jeżeli Roździeńskiego jest drogą nieprzejezdną, a chcemy na czas dojechać do pracy czy uczelni, to musimy ustalić jakiś priorytet. Dlatego właśnie mówimy o komunikacji publicznej i buspasie, bo wtedy na ten czas zdążymy. Z upływem czasu większość osób, które podróżują samochodami skorzystałaby z komunikacji – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

– Po to tworzymy szkieletowe połączenia, po to wprowadzamy szybkie połączenia np. Siewierz-Katowice, żeby być jak najbardziej blisko pasażerów. Badania pokazują nateżenie ruchu w zalezności od kierunku, który obierzemy. To nie jest widzi mi się szefa Metropolii czy innych samorządowców – dodaje Chęciński.

Entuzjazmu prezydenta nie podziela Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Spółka twierdzi, że „przez buspas droga miałaby jeszcze słabszą plynność, a to stoi w sprzeczności z jej ekspresowym charakterem”.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Buspas na Roździeńskiego to dobry pomysł?

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content