play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Ponad 140 osób objętych kwarantanną w DPS „Kombatant” w Bytomiu

today16 kwietnia 2020

Background

Ponad 140 osób objętych kwarantanną w DPS „Kombatant” w Bytomiu. To sytuacja z jaką muszą mierzyć się zarówno pensjonariusze, jak i pracownicy ośrodka. Gdy pojawiają się wyniki kolejnych testów, podjęte zostaną dalsze kroki mające na celu zabezpieczenie pensjonariuszy. 

Ponad 140 osób odbywa kwarantanne w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu. W ubiegłym tygodniu  pracownicy ośrodka zostali poddani badaniu na obecność koronawirusa. U sześciorga osób, zarówno tych przebywających w domowej kwarantannie, jak i sprawujących opiekę nad pensjonariuszami testy potwierdziły zakażenie koronawirusem.

U sześciu osób, w tym trzech, które sprawowały opiekę nad pensjonariuszami testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Wymazy zostaną pobrane od wszystkim pensjonariuszy i wszystkich pracowników ośrodka. Obecnie w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” kwarantannę odbywa 122 pensjonariuszy oraz 19 pracowników ośrodka. Wszyscy pensjonariusze mają zapewnioną opiekę, prawidłową pielęgnację i wyżywienie. Pomieszczenia są dezynfekowane a personel korzysta ze środków ochrony indywidualnej. Czekamy na wyniki testów – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk z bytomskiego magistratu. 

Dalsze kroki, mające na celu odpowiednie zabezpieczenie pensjonariuszy zostaną podjęte po uzyskaniu kolejnych wyników badań.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content