play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ponad 20 milionów złotych do dyspozycji mieszkańców Katowic

today2 marca 2021

Background

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego rusza w stolicy naszego województwa. Kwota do rozdysponowania przez mieszkańców robi wrażenie. To ponad 20 milionów złotych. Budżet od lat przynosi wiele inwestycji najbliższych oczekiwaniom mieszkańców miasta.

Żadne inne miasto w naszym regionie nie oddaje do dyspozycji mieszkańców tylu milionów, co Katowice. Pula środków dedykowanych Budżetowi Obywatelskiemu od lat robi wrażenie, no i nie inaczej jest w tym roku:

– W tej edycji katowiczanie będą mieli do dyspozycji 20,6 miliona złotych, w tym aż 3 miliony na tzw. Zielony Budżet. Przez 7 lat wybrano łącznie ponad 780 projektów, z których ponad 700 zostało zrealizowanych. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu powstały nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, zielone skwery, boiska, wodny plac zabaw, czy tężnia solankowa, a także niedawno oddany do użytku po rewitalizacji tor saneczkowy w Parku Kościuszki – wylicza Michał Łyczak z Urzędu Miasta Katowice.

Nabór wniosków do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego ruszy 9 marca i potrwa do 22 kwietnia.

Projekt do Budżetu Obywatelskiego można zgłosić za pomocą jednej z dostępnych form:
  • przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Miasta Katowice;
  • drogą mailową na adres: wnioskiBO@katowice.eu – gdzie załącznikami do e-maila powinny być: wniosek oraz skany obligatoryjnych załączników;
  • za pomocą elektronicznego generatora wniosków dostępnego od 9 marca 2021 r. na bo.katowice.eu
  • pocztą tradycyjną na adres: Wydział Komunikacji Społecznej, Urząd Miasta Katowice, Rynek 13, 40-003 Katowice (uwaga! wysłany wniosek powinien dotrzeć do Wydziału Komunikacji Społecznej do dnia 22 kwietnia br.)
  • osobiście dostarczyć go do Punktu Konsultacyjnego po wcześniejszym umówieniu drogą telefoniczną.

Szczegóły na stronie bo.katowice.eu

Źródło/fot. UM Katowice

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content