play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Ponad 26 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo ofiar wirusa

today20 marca 2021

Background

Jest tak jak zapowiadano. Ponad dwadzieścia sześć tysięcy czterystu kolejnych zakażonych covid 19. Ostatnio każdy kolejny dzień przynosi tak wysokie wskaźniki. Lekarze zapowiadają – może być jeszcze gorzej.

26 tysięcy czterystu chorych, zakażonych covid 19. To dane z nowego raportu przygotowanego przez ministerstwo zdrowia. Do tak wysokich wskaźników epidemii trzeba będzie się przyzwyczaić – i robić wszystko, by krzywa zaczęła opadać.

Wirus nie odpuszcza

Minionej doby w Polsce wykonano 87 tysięcy sześćset testów. Z tej liczby – blisko co trzeci dał wynik pozytywny. Na Śląsku zakaziło się trzy tysiące sześćset osób. Najwięcej, w przeliczeniu na ilość mieszkańców, ponownie w powiecie będzińskim – 241 zakażonych osób, na Żywiecczyźnie – 182 chore osoby, blisko trzysta – w Bielsku Białej i okolicznych miejscowościach. 226 zakażonych osób to mieszkańcy Katowic.

Ciągle dużo ofiar

Bardzo wysoka pozostaje także śmiertelność. To trzysta czterdzieści dziewięć ofiar, z których osiemdziesiąt osiem zakażonych było wyłącznie covid 19. Śląsk to 54 ofiary wirusa.

Osiemset zakażonych osób trafiło minionej doby pod opiekę lekarzy. Siedemdziesięciu kolejnych – oddycha przy pomocy respiratorów.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content