play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ponad 5 tysięcy zakażeń w woj. śląskim. Trwa kolejna seria badań pracowników kopalń

today16 maja 2020

Background

Resort zdrowia w sobotę przed południem przekazał aktualne dane dotyczące epidemii w Polsce. Potwierdzono 168 nowych przypadków zakażenia, w tym 138 w wo.śląskim. Jednocześnie, służby sanitarne zawiadomiło o śmierci kolejnych pięciu osób, w tym 71 letniej mieszkanki powiatu lublinieckiego w szpitalu w Tychach i 81-latka z Katowic w placówce w Kędzierzynie-Koźlu.

Liczba wszystkich przypadków w Polsce od początku epidemii przekroczyła 18 100. Zmarło 912 osób. W woj.śląskim zakażonych jest 5 132 osoby, zmarło 175, wirusa pokonało ponad 1000.

Wyraźny wzrost zakażeń w naszym regionie wiąże się ciągle z wykryciem ognisk epidemii w kilku kopalniach. Dlatego górnicy przechodzą serię badań. Większość z nich nie wiedziałaby o infekcji, bo nie mają objawów. Jednak, żeby zablokować ekspansję wirusa muszą przechodzić kwarantannę.

Podczas tego weekendu przebadanych ma być kilkanaście tysięcy pracowników kopalń, a wymazy pobierane są lub będą również od członków ich rodzin. Mimo wszystko nie przewiduje się zamykania naszego regionu i opóźnień w luzowaniu obostrzeń epidemicznych.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content