play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ponad połowa ślubów poza kościołem. Nowożeńcy z Chorzowa częściej stawali przed urzędnikiem niż przed księdzem

today17 stycznia 2020

Background

Ponad połowa ślubów poza kościołem. W zeszłym roku chorzowscy nowożeńcy częściej stawali przed urzędnikiem niż przed księdzem. Chociaż tendencje tę widać już było dwa lata temu, to w 2019 roku różnica zrobiła się już spora.

 

Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, podczas ostatnich 12 miesięcy, na „nową drogę życia” wprowadzali nowożeńców 343 razy. Tym samym mieli dwukrotnie więcej pracy niż duchowni, którzy w tym samym czasie udzielili 188 ślubów. Jeszcze rok temu różnica kształtowała się na poziomie 126 ślubów na korzyść tych cywilnych. W 2018 roku udzielono ich 326, natomiast kościelnych 200. Z wielu ślubów cywilnych zawartych w 2019 roku w Chorzowie, część odbyła się poza Urzędem Stanu Cywilnego. W plenerze udzielono 41 ślubów. W tej kategorii Chorzów jest liderem w regionie.  Nawet miasta o większej powierzchni i liczbie ludności takie jak Katowice czy Zabrze rzadziej legalizowały związki „pod chmurką” czy na przykład w restauracji gdzie odbywa się wesele.

Ze ślubu poza chorzowskim USC często korzystają mieszkańcy innych miejscowości. Małżeństwa zawierane są w Parku Śląskim ze względu na wyjątkowe otoczenie  i restauracje świadczące wysoką jakość usług.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content