play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Poniedziałkowe dane – optymistyczne. Wieści z Zakopanego – niepokojące

today15 lutego 2021

Background

Bójki, awantury, sprzeczki, niszczenie sklepów, zdarzenia wokół Zakopanego, płonący samochód, mężczyzna, który zawiesił się na ogrodzeniu – o tym opowiada policja z Zakopanego po ostatnim weekendzie. Najazd turystów na Zakopane zakończył się ponad setką interwencji policji.

Gorący zimowy weekend w Zakopanem

– Grzecznymi słowami trudno to komentować. 137 interwencji. Blisko do czwartej nad ranem policjanci starali się zadbać o porządek i bezpieczeństwo na Krupówkach. Do tego czasu trwały interwencje. Musieliśmy też podjąć odpowiednie działania, aby utemperować zapędy, niestety pijanych, agresywnych, wulgarnych osób, co zakończyło się zatrzymaniem 7 osób, a dwie z nich usłyszą zarzuty ataku na policjantów – relacjonuje rzecznik zakopiańskiej policji asp. sztab. Roman Wieczorek.

Zniesienie części obostrzeń sanitarnych zbiegło się w czasie z konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz walentynkami.

Tymczasem tuż za (zamkniętą) południową granicą

U nas wielkie luzowanie – nasi południowi sąsiedzi zacieśniają za to obostrzenia. Słowacy zamknęli część przejść granicznych z Polską – ma to ograniczyć rozprzestrzenienie się koronawirusa. Na przejściach, gdzie ruch nie został wstrzymany – policyjne kontrole i zapewne kolejki. Wszyscy przyjeżdżający będą musieli wypełnić na granicy specjalny formularz oraz poddać się 14-dniowej kwarantannie.
Z kolei czeski rząd, wbrew głosowaniu w parlamencie, zatwierdził wprowadzenie w kraju stanu wyjątkowego na 14 dni. W Czechach lockdown o zmieniającym się zakresie obowiązuje w zasadzie nieprzerwanie od października.

A w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie jest najgorzej, choć należy pamiętać, że poniedziałkowe dane zwykle wyglądają dużo lepiej, niż te z kolejnych dni tygodnia.

Mamy 2 543 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia z województw:
mazowieckiego (473),
pomorskiego (344),
podkarpackiego (211),
kujawsko-pomorskiego (197),
dolnośląskiego (167),
wielkopolskiego (157),
śląskiego (146),
warmińsko-mazurskiego (140),
małopolskiego (115),
zachodniopomorskiego (111),
lubuskiego (77),
łódzkiego (74),
lubelskiego (61),
podlaskiego (59),
świętokrzyskiego (59),
opolskiego (40).
112 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 25 osób, spośród których 5 osób wyłącznie w wyniku zakażenia SARS-CoV-2, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 20 osób.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content