play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Popularny zabrzański Festiwal pokonany przez koronawirusa

today16 września 2020

Background
Popularny zabrzański Festiwal pokonany przez koronawirusa. Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2020 w tym roku się nie odbędzie informuje Teatr Nowy w Zabrzu.
Popularny zabrzański Festiwal pokonany przez koronawirusa. Teatr Nowy w Zabrzu poinformował, że ze względu na obecnie panującą pandemię i przedłużający się remont teatru tegoroczna edycja nie odbędzie się.  W komunikacie wydanym przez zabrzańską scenę czytamy: Za wszystkie nadesłane zgłoszenia, wśród których pojawiło się wiele interesujących propozycji spektakli, gorąco dziękujemy. Mamy nadzieję, że rok przyszły pozwoli nam zorganizować XX Jubileuszową edycję festiwalu, na którą zaprosimy najciekawsze spektakle dramaturgii współczesnej.
Fundusze, które Teatr Nowy otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na organizację festiwalu zostaną przeznaczone na przygotowanie internetowej wersji „Królowej Śniegu”, premierę której odbędzie się 3 października o godz.17.00 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Przedstawienie będzie można obejrzeć bezpłatnie przez pół roku na stronie www.teatrzabrze.pl.
Fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content