play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pora na nauczycieli. Szczepionki Astra Zeneca już w przyszłym tygodniu w Polsce

today2 lutego 2021

Background

Do Polski już w przyszłym tygodniu dotrą szczepionki firmy AstraZeneca. Nie będą nią jednak szczepieni seniorzy powyżej 60 roku życia.

Decyzją Rady Medycznej, przy Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego, szczepionki firmy AstraZeneca, które już w tym tygodniu maja trafić do naszego kraju, nie będą podawane seniorom powyżej 60 roku życia. W związku z tym Rada zarekomendowała, by zacząć szczepić „grupę 1c” – w niej są nauczyciele.

Których nauczycieli szczepienie obejmie jako pierwszych?

– W pierwszej kolejności tych, którzy już uczą klasy 1-3 i nauczycieli przedszkolnych. I do tego projektu rozpoczęliśmy przygotowania – powiedział dziś w czasie konferencji prasowej minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień.

Od razu po pierwszej dostawie preparatu AstraZeneca ma się zacząć proces szczepienia nauczycieli. Do tej pory w Polsce szczepiono medyków, studentów uczelni medycznych, pensjonariuszy DPS, rodziców wcześniaków i seniorów. Do końca marca w Polsce ma być już 3 miliony zaszczepionych osób.

Do tej pory w naszym kraju zaszczepiono już 1 231 716 osób. Na Śląsku 5 823. Dzienna liczba szczepień sięga blisko 53,5 tysiąca. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content