play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Porozmawiaj z pracownikiem ZUS „twarzą w twarz” z domu

today21 października 2020

Background

Żeby porozmawiać z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych twarzą w twarz, nie trzeba już wychodzić z domu. Instytucja uruchamia wideorozmowy. E-wizyty to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które chcą unikać miejsc publicznych w trosce o swoje zdrowie.

Na czym to polega?

Zasady są proste, klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę na rozmowę przez internet. Podczas e-wizyty eksperci ZUS odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min.

Dbamy o bezpieczeństwo i czas naszych klientów, stąd też kolejne dla nich udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić ZUS online, bez konieczności wizyty na miejscu w placówce ZUS – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Od kiedy można umawiać się na e-wizyty?

Z e-wizyty można już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.  Od 26 października wideorozmowy z pracownikiem ZUS będą dostępne w oddziałach ZUS na Śląsku, tj. w oddziale ZUS w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i w Zabrzu, natomiast od 29 października w Oddziałach ZUS Bielsku-Białej i w Częstochowie. W listopadzie usługa będzie dostępna już w całej Polsce.

– Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę należy wejść na stronę www.zus.pl. Podczas rezerwacji podajemy swoje  dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE – dodaje rzeczniczka. Docelowo kontakt online będzie też z doradcami ds. ulg i umorzeń.

Więcej szczegółów na temat e-wizyty w ZUS dostępnych jest na stronie internetowej www.zus.pl/e-wizyta

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content