play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Pogoda

Porywy do 90 km/h. IMGW ostrzega przed kolejnym załamaniem pogody

today21 lutego 2022

Background

Wciąż niebezpieczna i niestabilna pogoda. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ponownie ostrzega przed jej załamaniem i silnym wiatrem.

Sytuacja pogodowa w niemal całej Polsce znów się pogorszy. Wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alarmujące SMS-y do mieszkańców 14-tu województw, w tym śląskiego, dotyczące silnego wiatru. Zgodnie z prognozą może on osiągnąć prędkości od 25 km/h do 40km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego – zachodu i zachodu. Przewiduje się również możliwość wystąpienia miejscami burz.

Tylko minionej doby strażacy do usuwania skutków wichury wyjeżdżali w regionie ponad 70-at razy. IMGW wydał tym razem dla Śląska ostrzeżenie pierwszego stopnia. Poprzednia wichura, która osiągnęła kulminacje w minioną sobotę wyrządziła ogromne straty materialne.

-Staramy się na bieżąco usuwać wszystkie zgłoszenia. Rekordowy czas, ale dzięki temu, że mamy w Polsce taki system a nie inny jesteśmy w stanie realizować te zadania na najwyższym poziomie. Najistotniejszy problem, który przejawia się w całym kraju to są przerwy w dostawie energii elektrycznej, przerwane linie energetyczne w wyniku wiatrołomów.

Podsumowuje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak. Zginęły cztery osoby a kilka zostało rannych.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content