play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Porzucone dziecko w Sosnowcu! Policja szuka matki

today3 listopada 2020

Background

AKTUALIZACJA:

Jest rozstrzęsiona, kontakt z nią mocno utrudniony. Jak ustaliło Radio Piekary, policja dotarła do matki 3-letniego chłopczyka, który został przez nią porzucony w centrum Sosnowca. Na razie nie wiadomo, czy kobieta będzie przesłuchiwana. Niewykluczone, że będzie wymagała obserwacji psychiatrycznej.

Wcześniej pisaliśmy:

Sosnowiecka policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości kobiety, która w poniedziałek po godz 22.00 na Placu Stulecia w centrum miasta najprawdopodobniej porzuciła chłopca w wieku ok 3-4 lat.

W policyjnym komunikacie czytamy, że w dniu 2 listopada na Placu Stulecia zwanym „Patelnią”, położonym w centrum Sosnowca kobieta widoczna na zdjęciach najprawdopodobniej porzuciła chłopca w wieku około 3-4 lat. Dziecko jest czyste i zadbane, jednak kontakt z chłopcem jest utrudniony. Z uzyskanych od niego informacji można wywnioskować, że kobieta może być jego matką.

Zgodnie z ustaleniami śledczych, kobieta wraz z dzieckiem przyjechała do centrum Sosnowca tramwajem linii 21 jadącym od strony Dąbrowy Górniczej/Będzina. Wysiadła na przystanku, po czym udała się do przejścia podziemnego pod dworcem. Wyszła z niego wraz z chłopcem na Plac Stulecia tuż koło pomnika Jana Kiepury, po czym szybkim krokiem oddaliła się w stronę przystanku autobusowego w kierunku Czeladzi, pozostawiając dziecko za sobą. Następnie wsiadła do nadjeżdżającego autobusu. Zdezorientowanego chłopca w pobliżu pomnika znalazła przechodząca tamtędy kobieta. Widok małego dziecka pozostawionego bez opieki od razu zaalarmował mieszkankę Sosnowca. Kiedy nie udało jej się znaleźć opiekunów, przyprowadziła chłopca do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Policja apeluje do wszystkich osób, które rozpoznają kobietę lub dziecko, o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 852 12 81, 47 852 12 82, Oficerem Dyżurnym Komendy pod numerem 47 852 12 00 lub 47 852 12 55 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji. Osobom przekazującym informacje zagwarantowana jest anonimowość.

źródło: KMP Sosnowiec

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content