play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Pszczyna

Pościg ulicami Pszczyny i okolic. Padły strzały! ZDJĘCIA

today5 lipca 2021

Background

Pościg ulicami Pszczyny i okolic. Wczoraj, po południu, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który jedzie z Żor w kierunku Pszczyny. Mężczyzna zaczął uciekać przed policją. Zatrzymała go dopiero blokada i strzały mundurowych, które Ci oddali chwilę po tym, jak kierowca próbował potrącić mundurowego.

Przed godziną 14.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który zmierza drogą wojewódzką numer 935 w kierunku Pszczyny. Według przekazanej przez świadka informacji kierowca miał być nietrzeźwy. Na miejsce został skierowany patrol drogówki, który zlokalizował samochód. Mundurowi dali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak kierowca je zignorował i zaczął uciekać.

Podjęto pościg z Radostowic obwodnicą w kierunku Bielska-Białej. Na ulicy Męczenników w Pszczynie policjanci ustawili blokadę. Gdy mężczyzna do niej dojechał, próbował nie tylko ją sforsować, ale też chciał potrącić mundurowego. Policjanci użyli broni palnej i kierowca został zatrzymany. Okazał się nim 48-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tatrzańskiego.

Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile. Dalsze czynności z zatrzymanym zostaną wykonane, gdy wytrzeźwieje. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także czynną napaść na policjanta. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content