play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pościg za kierowcą ulicami Zabrza ZDJĘCIA+WIDEO

today17 stycznia 2020

Background

Pościg za kierowcą ulicami Zabrza. Policjanci z drogówki oraz wywiadowcy z zabrzańskiej komendy zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przyczyną ucieczki był brak uprawnień do kierowania i bogata przeszłość kryminalna kierowcy. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia.

 

 

W środę po 20.00 na ulicy 3 Maja policjanci zabrzańskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Citroena, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po chwili kierowca Citroena zatrzymał się i porzucił swój pojazd, zostawiając włączony silnik oraz otwarte drzwi. Z samochodu wybiegł też pasażer. Mężczyźni uciekali dalej na piechotę. Prawdopodobnie myśleli, że chociaż jednemu z nich uda się uciec, jeśli się rozdzielą. Mocno się przeliczyli, ponieważ w tym czasie na miejsce zdarzenia jechali już policyjni wywiadowcy, aby udzielić wsparcia kolegom z drogówki. Tak też się stało. Po krótkim pościgu patrol ruchu drogowego zatrzymał pasażera, a chwile później kierowca Citroena wpadł w ręce wywiadowców.

Jak się okazało, kierujący Citroenem 33-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Miał za to bogatą przeszłość kryminalną. 24-letni pasażer był właścicielem Citroena, jednak nie był on przerejestrowany na nowego właściciela i nie posiadał ważnych badań technicznych. Za popełnione wykroczenia mężczyźni otrzymali mandaty. Kierowca pojazdu noc spędził w policyjnym areszcie, a w czwartek policjanci z komisariatu I przedstawili mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content