play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Posiłek dla Śląskiej Służby Zdrowia” – zrzutka trwa!

today14 kwietnia 2020

Background

„Posiłek dla Śląskiej Służby Zdrowia”, to akcja, której celem jest wsparcie śląskich medyków w walce z epidemią. W tym celu cztery śląskie restauracje stworzyły zrzutkę, z której finansują posiłki dla personelu okolicznych szpitali.

Jak sami organizatorzy piszą na fanpage’u swojej akcji:

„Wszystko zaczęło się od Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz od Szpitala Dziecięcego w Chorzowie. Lekarze zadzwonili do nas z pytaniem, czy możemy im codziennie dostarczać posiłki, w stałej niższej cenie, a za całość zamówienia będzie płacił szpital. Jest to kilkanaście zestawów obiadowych codziennie. W skali tygodnia czy miesiąca uzbiera się kwota, którą można wykorzystać w walce z koronawirusem – stąd pomysł tej zrzutki. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia medyków.

Lekarze pracują teraz na najwyższych obrotach, codziennie narażając dla nas wszystkich swoje zdrowie. Taka pomoc będzie dla nich nieoceniona. My natomiast ze swojej strony, gwarantujemy pełną transparentność oraz przejrzystośc zbiórki. Na bieżąco będziemy rozliczać się, ze wszystkich środków.”

Zebrane środki w całości mają zostać przeznaczone na przygotowywanie oraz dostarczenie posiłków dla wszystkich potrzebujących pracowników służb medycznych na terenie Chorzowa oraz sąsiadujących miast, w tym Piekar Śląskich.

Link do fanpage’a: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=102131374788432&id=102093348125568

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/d9hvwr

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content