play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Poszukiwania 3-miesięcznego dziecka w Świetochłowicach

today23 stycznia 2020

Background

Poszukiwania 3-miesięcznego dziecka w Świetochłowicach. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu insp. Dominika Łączyka wpłynęły podziękowania dla dwojga policjantów z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego sosnowieckiej komendy. Wystosowali je pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, którzy byli pod wrażeniem szybkości i skuteczności działania kryminalnych, podczas poszukiwań zaginionego 3-miesięcznego dziecka.

 

Dziecko zaginęło w ostatnich dniach minionego roku. Z domu Matki i Dziecka w którym przebywało zabrała je matka. Kiedy nie wróciła ze spaceru i nie można było się z nią w żaden sposób skontaktować (kobieta nie odbierała telefonu), pracownicy MOPS zaalarmowali policjantów. Wiedzieli, że niemowlęciu może grozić niebezpieczeństwo, ponieważ 22-letnia matka w przeszłości porzuciła już inne swoje dziecko.

Policjanci od samego początku potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. Dzięki intensywnym czynnościom, w ciągu doby ustalili, gdzie przebywa zarówno zaginiona 22-latka, jak i jej dziecko. Na szczęście niemowlęciu nic się nie stało – trafiło pod opiekę lekarzy, którzy dokładnie sprawdzili stan jego zdrowia. O tym, kto będzie sprawował nad nim opiekę zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach poruszeni całą sytuacją, w piśmie skierowanym do komendanta, tak oto opisali to zdarzenie:

 

„ W imieniu swoim oraz pracowników socjalnych biorących udział w interwencji dnia 30.12.2019 r. (…) składam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc. W działaniach interwencyjnych brali udział policjanci (…) , którzy wykazali się wysokim profesjonalizmem oraz zrozumieniem zaistniałej sytuacji. Dzięki doświadczeniu zawodowemu, rzetelności, a przede wszystkim pełnemu zaangażowaniu w/w Policjantów zdołano ustalić miejsce pobytu zaginionej i na czas zabezpieczyć trzymiesięczne dziecko. Prosimy o przekazanie słów uznania za profesjonalizm, życzliwość i zrozumienie oraz okazaną empatię”

 

Skierowano także okolicznościową kartę bezpośrednio do policjantów, w której jeszcze raz podkreślono, że „Dzięki profesjonalizmowi wymienieni Policjanci odnaleźli dziecko, którego życie i zdrowie mogło być zagrożone”.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content