play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Poszukiwany 19-latek nie żyje. Ratownicy odnaleźli ciało

today12 lutego 2019

Background

Informowaliśmy o poszukiwaniach 19-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który wybrał się 11 lutego na górską wędrówkę. Ratownicy GOPR odnaleźli ciało poszukiwanego.

Kilkudziesięciu policjantów, ratowników GOPR, pracowników Nadleśnictwa Bielsko oraz członków grup ratowniczych OSP wraz z psem tropiącym zaangażowanych było w poszukiwania 19-letniego bielszczanina, który zaginął w miniony poniedziałek w masywie leśnym Błatniej. Dzisiaj po południu w rejonie Wielkiej Polany w Jaworzu ratownicy GOPR odnaleźli zaginionego. Niestety, mężczyzna nie żyje. Śledczy ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do jego śmierci.

 

Wcześniej pisaliśmy:

Policjanci z Bielska-Białej poszukują Sebastiana Gajera – 19-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który po raz ostatni widziany był 11 lutego około 9.30 w Bielsku-Białej przy ulicy Zapora. Zaginiony mężczyzna wybrał się na górską wędrówkę.

Wiadomo, że zaginiony, wyruszając w góry, nie zabrał ze sobą jedzenia i picia. Niewykluczone, że potrzebuje pomocy lekarskiej. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca jego pobytu należy kierować do bielskich policjantów.

Turysta zszedł ze szlaku i zaginął

Z zebranych dotąd informacji wynika, iż wczoraj około 9.30 ojciec odwiózł zaginionego w rejon bielskiej Wapienicy i pozostawił na końcowym przystanku linii autobusowej nr 16 przy ul. Zapora. 19-latek wybrał się na górską wędrówkę. Nie zabrał ze sobą jedzenia i picia. Po raz ostatni zaginiony kontaktował się telefonicznie z ojcem pomiędzy godz. 11.00 a 12.00. Twierdził, że zszedł ze szlaku i zabłądził w okolicach Błatniej od strony Wapienicy (szczytu Palenicy).

Mundurowi podają rysopis zaginionego

Bielscy policjanci zamieścili na swojej stronie internetowej rysopis zaginionego. Podajemy ten opis:

wiek z wyglądu 18 lat, wzrost 174 cm, sylwetka średnia, włosy krótkie, ciemne, proste, na twarzy zarost.

W chwili zaginięcia ubrany w czarny polar z białym napisem na lewej piersi „Fjord Nansen”, czarne spodnie dresowe „Nike” i czarną czapkę, czerwone buty sportowe z szarą podeszwą marki „Nike”. Ma przy sobie zielony plecak z motywem moro.

Zaginionego mężczyzny poszukują policjanci, ratownicy GOPR, pracownicy Nadleśnictwa Bielsko oraz rodzina. O wznowieniu działań poszukiwawczych poinformowali ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego:

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego powinny być kierowane do oficera dyżurnego bielskiej Policji – nr alarmowy 112, tel. stacjonarny 33 8121255.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content