play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Potężne plantacje marihuany w zamurowanych piwnicach

today28 maja 2021

Background

Trzy duże plantacje i tysiące dilerskich działek narkotyków. Policjanci uderzyli w narkobiznes na terenie kilku województw – także na Śląsku i w Zagłębiu. Plantacje dla niepoznaki były w pełni zautomatyzowane, a wejścia do nich zamurowano.

Zamurowane plantacje

Ponad 300 krzewów konopi oraz blisko 9 kilogramów suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Zabrza. Wszystko to na trzech plantacjach, które prowadzili wspólnie dwaj mężczyźni. Zatrzymani to 44-letni mieszkaniec Zabrza oraz 36-letni mężczyzna z Bielawy.

Usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znacznej ilości marihuany. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Mundurowi z Zabrza prowadzili działania w Dąbrowie Górniczej, w dolnośląskiej Bielawie i w Skarżysku – Kamiennej w województwie świętokrzyskim.

Zlikwidowane plantacje mieściły się w piwnicach nieużywanych budynków. Podejrzani, aby utrudnić ich wykrycie, zamurowali wejścia, a proces uprawy był w pełni zautomatyzowany. Policjanci dosłownie przebijali się przez ściany. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

W Czeladzi gotowe działki

Tymczasem mundurowi z Wydziału Kryminalnego będzińskiej komendy w związku z uzyskaną informacją dotyczącą 53-latka wkroczyli do jednego z czeladzkich mieszkań. Policjanci przystąpili do przeszukania lokalu i należącej do lokatora piwnicy.

To właśnie w piwnicy w ręce stróżów prawa trafiły narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Po otwarciu piwnicznych drzwi policjanci zauważyli wiszące po wewnętrznej stronie drzwi materiałowe worki, w których ukryte były narkotyki.

Łącznie śledczy przejęli blisko 8 tysięcy działek dilerskich amfetaminy oraz blisko 50 działek marihuany. Wobec zatrzymanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content