play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Potężne zmiany w Sosnowcu! To 31 nowych projektów

today13 października 2020

Background

Będą nowe inwestycje. Znamy wyniki VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Znamy już pomysły mieszkańców Sosnowca, które zostaną zrealizowane dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z ponad 100 projektów poddanych pod głosowanie do realizacji w 2021 roku trafi 31.

 

Sosnowiczanie mogli głosować na projekty w dwóch strefach: ogólnomiejskiej i rejonowej. W tegorocznym głosowaniu udział wzięło blisko 22 tys. sosnowiczan uprawnionych do głosowania. Podobnie jak w roku ubiegłym, głosy mogli oddawać wszyscy mieszkańcy miasta, niezależnie od wieku. W sumie drogą elektroniczną mieszkańcy Sosnowca oddali 38 643 głosy. – W ramach VII edycji w 2021 roku do realizacji zostanie przekazanych 29 projektów z rejonów konsultacyjnych oraz 2 projekty ze strefy ogólnomiejskiej. Najwięcej głosów – 6414 mieszkańcy oddali na projekt w strefie ogólnomiejskiej pod nazwą „Tężnia solankowa w Parku Sieleckim – Zdrowie i wypoczynek dla wszystkich”. Spośród projektów rejonowych najlepszy wynik zaliczył projekt „Perła Pogoni – rewitalizacja gloriety w Parku Dietla” z wynikiem 791 głosów. Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym głosowaniu serdecznie dziękuję – powiedział prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Wartość szacunkowa tężni w Parku Sieleckim to 800 tys. zł, z kolei rewitalizacja gloriety to 470 tys. zł.

W ramach VII edycji w której do dyspozycji było 7 mln zł powstaną m.in.: PsiLądek dobrej zabawy przy ul. Królewskiej, ścieżka zdrowia przy ul. Ostrogórskiej, plac zabaw przy ul. Dworskiej, strefa rolkowo-tyrolkowa przy ul. Lenartowicza, nowe chodniki wraz z zatokami parkingowymi na osiedlu Juliusz, plac zabaw przy PM 39 w Zagórzu jak również zrewitalizowana zostanie przestrzeń miejska w rejonie ulicy Długosza czy park przy ul. Okrzei.

Najchętniej w głosowaniu brali udział mieszkańcy w przedziale wiekowym 36-45 (25 %) oraz 26-35 (prawie 21%). Najwyższą frekwencję zanotowaliśmy w Milowicach (21,13%) Ostrowach (18.87%) oraz w Maczkach (14,69 %).

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content