play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Potrącenie 13-latka. To oni go uratowali

today16 stycznia 2020

Background

Patrol grupy „SPEED” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udzielił pierwszej pomocy ciężko rannemu 13 – letniemu chłopcu potrąconemu przez samochód osobowy w Niepołomicach. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, ich umiejętnościom i opanowaniu życie chłopca zostało uratowane, bo jak się później okazało w szpitalu w wyniku wypadku doznał on poważnych obrażeń.

 

13 stycznia br., na drodze krajowej nr 75 w Niepołomicach policjanci ze specjalnej grupy „SPEED” z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie kontrolowali prędkość pojazdów. O godz. 16:30 sierż. sztab. Kamil Szumny i sierż. Konrad Rachwał nagle usłyszeli huk w rejonie pobliskiego skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Myśliwską.

Okazało się, że kierująca samochodem marki Citroen na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła chłopca. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli na miejsce z apteczką. Poszkodowany był nieprzytomny, miał drgawki, liczne obrażenia ciała i dusił się krwią. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej. Ustabilizowali stan poszkodowanego, opatrzyli rany, okryli chłopca kocem grzewczym. Użyli w tym celu m.in. pakietów medycznych, które są na wyposażeniu radiowozu.

Na szczęście podczas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego 13-latek odzyskał przytomność. Policjanci przekazali chłopca załodze karetki, która udała się do szpitala w Prokocimiu wraz z przybyłą na miejsce matką chłopca.

Chłopiec spędził w szpitalu kilka dni. Po badaniach okazało się, że podczas wypadku doznał złamania nogi i urazu czaszki. Dzisiaj, w stanie dobrym ma opuścić szpital.

Dzięki natychmiastowej reakcji znajdujących się w pobliżu funkcjonariuszy, ich umiejętnościom i opanowaniu życie chłopca zostało uratowane.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa w Policji w Wieliczce.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content