play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Potrącenie 18-latki w Gliwicach. Dostała mandat WIDEO

today26 sierpnia 2021

Background

Potrącenie 18-latki w Gliwicach. Do tego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Skowrońskiego i Leśnej o godzinie 14:55. Dziewczyna przed wejściem na pasy nie upewniła się, że może bezpiecznie przejść. Sprawa zakończyła się potłuczeniami i mandatem dla pieszej.

W środę, około godziny 14:55, na skrzyżowaniu ulic Skowrońskiego i Leśnej, miało miejsce groźnie wyglądajace zdarzenie drogowe. Piesza została potrącona przez jadący samochód osobowy. Jak wykazały czynności prowadzone na miejscu oraz zapis z monitoringu miejskiego, dziewczyna przed wejściem na przejście dla pieszych nie upewniła się, że nie spowoduje zagrożenia. Weszła wprost pod nadjeżdżajacy z jej lewej strony samochód osobowy, gdy ten znajdował się w odległości około 15 metrów od przejscia. Nie dała szansy kierującej, która próbowała uniknąć potrącenia. W wyniku zdarzenia piesza nie odniosła poważnych obrażeń. Za popełnione wykroczenia została ukarana mandatem karnym.

– Na suchej i równej nawierzchni pojazd rozpędzony do prędkości 50 km/h do pełnego zatrzymania potrzebuje około 15 metrów. Przeciętna reakcja kierowcy na pojawienie się przed pojazdem przeszkody wynosi od 1 do 1,5 sekundy. W tym czasie samochód pokonuje około 20 metrów. Wartości rosną wraz ze zwiększeniem prędkości bądź utrudnionymi warunkami atmosferycznymi-deszcz, zmierzch, mgła. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu dajmy szansę kierowcy na reakcję – apelują kryminalni z Gliwic.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content