play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Potrącenie na pasach w Piekarach Śląskich. Kierowca pijany

today2 września 2020

Background

Piekarscy śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek na skrzyżowaniu ulic Kalwarysjkiej i Ziętka. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący Volkswagenem nie udzielił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Policja apeluje o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie teraz, gdy warunki na drogach niejednokrotnie są wymagające, nawet dla doświadczonych kierowców.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia drogowego wynika, że w piątek przed godz. 10:00 kierujący Volkswagenem mężczyzna, wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Ziętka, nie udzielił pierwszeństwa pieszej, która która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku potrącenia 77-latka z ogólnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni kierowca był nietrzeźwy. Mężczyzna utracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

– W związku z trudnymi warunkami drogowymi, kolejny raz apelujemy o rozsądek za kierownicą. Jednocześnie przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. – czytamy na stronie piekarskiej policji.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content