play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Potrącił rowerzystę. Śmiertelny wypadek w Jastrzębiu

today15 grudnia 2020

Background

Nie wiadomo czy nie zauważył czy nie chciał zauważyć. 60-latek kierujący dostawczym volkswagenem potrącił rowerzystę. Kierowca jednośladu nie przeżył wypadku.

Do takich wypadków dochodzi coraz częściej. Samochód potrącił rowerzystę. Tym o nie łatwiej, że warunki na drogach są bardzo złe a zalegające nad Śląskiem od paru di mgły nie poprawiają warunków jazdy.

Potrącił rowerzystę

Policjanci z Jastrzębia Zdroju wyjaśniają wszystkie okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło wczoraj na ulicy 11 Listopada. Samochód osobowy śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Nie ustąpił pierwszeństwa

Uczestnikami zdarzenia byli kierujący volkswagenem transporterem 60-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadący w kierunku ulicy Zdrojowej oraz 85-letni rowerzysta poruszający się drogą dla rowerów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 85-latka, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny, zabezpieczono materiały dowodowe. Wszczęte w tej sprawie śledztwo wyjaśni przyczyny i dokładne okoliczności drogowej tragedii.

Kolejny taki wypadek

To niestety kolejny wypadek śmiertelny na jastrzębskich drogach. Policja apeluje, by w ten jesienno-zimowy okres kierowcy zmienili technikę jazdy, mając na względzie przede wszystkim panujące warunki oraz bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie szczególnego skupienia na drodze to najczęstsze przyczyny wypadków. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi i kierujący jednośladami.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content