play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Poważne problemy branży hotelarskiej w związku z nowymi obostrzeniami

today5 listopada 2020

Background

Kolejne branże dotknięte ograniczeniami z powodu pandemii koronawirusa. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamknięte zostaną hotele i będzie można z nich korzystać tylko wtedy, kiedy jesteśmy w podróży służbowej.

Są miejscowości, które ta decyzja dotknie najbardziej. W tym gronie jest między innymi stolica Beskidu Śląskiego, czyli Wisła.

Tylko pomoc rządowa może uratować sytuację – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły:

W tej chwili rzeczywiście sytuacja nie wygląda wesoło. Mam nadzieję, że ta pomoc rządowa zapowiadana właśnie zwłaszcza do tej branży turystycznej, restauracyjnej, pokoi, hoteli będzie w sposób wyjątkowy potraktowana, bo rzeczywiście sytuacja staje się coraz trudniejsza. Mam jednak taką nadzieję, że ten okres świąteczny będziemy mogli spędzać w hotelach, restauracjach, a potem co za tym idzie również ten okres ferii zimowych, bo to również dla nas, jako miejscowości górskiej, jest w zasadzie kluczowym okresem czasu.

Właściciele hoteli i pensjonatów już teraz mówią, że jeszcze nie pozbierali się po wiosennym zamknięciu ich obiektów i drugiego wyłączenia wielu z nich nie przetrwa.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content