play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Poważne problemy branży lotniczej. Szykują się zwolnienia

today18 listopada 2020

Background

Będą zwolnienia. Pandemia koronawirusa sieje spustoszenie w polskiej gospodarcze. Kolejne firmy informują o redukcji zatrudnienia. Jedną z tych branż, która cierpi najbardziej jest lotnictwo.

Zwolnienia w swojej firmie potwierdza Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządzające portem lotniczym w Pyrzowicach:

Zarząd Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego podjął decyzję o niezbędnej optymalizacji zatrudnienia. Do końca 2021 roku liczba pracowników zmniejszy się o 8%, tj. z 435 do 400. Redukcje dotyczyć będą przede wszystkim osób, które mają już przyznane prawa emerytalne lub nabędą je w kolejnym roku. A także części pracowników zatrudnionych na umowach o pracę na czas określony – tłumaczy Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport.

Dodaje, że statystyki za ten rok są fatalne i trudno określić kiedy nastąpi poprawa:

Pandemia koronawirusa spowodowała największy kryzys w ponad 100-letniej historii branży lotniczej. Z bardzo trudną sytuacją zmagamy się już od marca br., czyli już ponad 8 miesięcy. W tym momencie trudno jest określić, kiedy nastąpi odbudowa rynku. Prognozujemy, że w 2020 roku z siatki połączeń pyrzowickieg0 lotniska skorzysta zaledwie około 1,5 milionów pasażerów, gdzie w roku 2019 odnotowaliśmy tych podróżnych prawie 5 milionów. To jest około 70 procentowy spadek ruchu pasażerskiego – dodaje.

Władze GTL-u nie wykluczają, że jeśli od nowego roku sytuacja się poprawi to zweryfikują swoje plany co do zwolnień.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content