play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Powiat Mikołowski: „wysyp” inwestycji drogowych

today14 maja 2021

Background

Ulice : Pszczyńska w Mikołowie, Ogrodowa w Łaziskach, czy Chudowska w Ornotowicach to tylko kilka najważniejszych powiatowych dróg, które są bądź będą przebudowywane w tym roku.

W Mikołowie trwa realizacja pierwszego etapu przebudowy ul. Pszczyńskiej, od skrzyżowania z drogą wojewódzką 928 do ul. Bandurskiego. Także w tym roku planowana jest przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja (I etap). Zakończenie obu tych inwestycji zaplanowane zostało na rok przyszły.

W Łaziskach Górnych zaplanowano dokończenie przebudowy skrzyżowania ul. Ogrodowej z ul. Jana Pawła II, w tym wykonanie sygnalizacji świetlnej. W mieście poszerzana będzie ul. Chopina. NA ul. 1 maja wymieniona zostanie nawierzchnia.

W Orzeszu kończone będzie wieloletnie zadanie na ul. Żorskiej, łączącej centrum miasta z DK 81 w Woszczycach. Również w Orzeszu planowana jest wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Bukowina.

W Ornontowicach nowa nawierzchnia pojawi się na ostatnim odcinku ul. Chudowskiej.

Jak mówi wicestarosta mikołowski, Tadeusz Marszolik: – W sumie wartość inwestycji na drogach powiatowych w tym roku wyniesie około 10 milionów złotych. Największe z tych inwestycji, czyli ul. Pszczyńska, Żorska, Chopina, Konstytucji 3 Maja oraz Ogrodowa są realizowane przy udziale finansowym gmin.

Ul. Żorska w Orzeszu otrzymała dodatkowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

źródło/foto: Powiat Mikołowski

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content