play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tarnowskie Góry: Nawałnica pozostawiła po sobie wielką dziurę!

today9 września 2022

Background

Powiat Tarnogórski dotkliwie odczuł wczorajszą nawałnicę. Pierwsze zgłoszenia do tarnogórskich strażaków zaczęły napływać tuż po godzinie 17.00. Przed północą było ich już ponad 300.

Powiatowa Staż Pożarna interweniowała w nocy około 260 razy.

-W pełnej gotowości był cały Powiat Tarnogórski. Pracowały wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej i wszystkie inne jednostki z terenu powiatu tarnogórskiego.  Wszystkie samochody, które były z możliwością obsadzenia i posiadały stosowny sprzęt brały udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Dodatkowo, na terenie powiatu tarnogórskiego pracowały jeszcze inne jednostki Państwowej Straży Pożarnej – były to jednostki z Rudy Śląskiej, Katowic i Sosnowca – relacjonuje Wojciech Poloczek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Tradycyjnie już, jak to bywa podczas obfitszych opadów, pod wiaduktem kolejowy w ciągu ulicy Częstochowskiej płynęła rwąca rzeka, podobnie było na głównym rodzie w Tarnowskich Górach.

-Dodatkowo mieliśmy do czynienia z zalaną Halą Sportową w Tarnowskich Górach. Podczas tego zdarzenia również doszło do powstania zapadliska na parkingu przed halą. Lej ma średnicę około 5 metrów, głębokość również około 5 metrów. Na szczęście to zapadlisko jest oddalone od ściany budynku o około 7 metrów. Na chwile obecną nie ma zagrożenia dla hali – dodaje Wojciech Poloczek.

Dziś miejsce powstania zapadliska kontrolować będzie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Fot: https://gwarek.com.pl/pl/

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content