play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Powiększa się stado flamingów w opolskim zoo

today10 sierpnia 2022

Background

Flamingi to rozpoznawalne ptaki, które kojarzy z filmów przyrodniczych niemal każdy. Charakterystyczne stworzenia można oglądać też w opolskim zoo, gdzie niedawno przyszły na świat młode osobniki.

Flamingi to zdecydowanie hit lata! I nie chodzi bynajmniej o dmuchańce królujące nad akwenami, a o czerwonaki różowe, które niedawno wykluły się w opolskim ZOO.

-Obecnie rodzice opiekują się dziewięciorgiem młodych. One samodzielność uzyskają po około 2,5 miesiącach. Czerwonaki różowe to jedne z najbardziej rozpoznawalnych ptaków ze względu na swoją barwę. Są największymi z rodziny flamingów, ale nie mają tak mocno wybarwionych piór jak chociażby ich kuzyni z Ameryki Południowej – wyjaśnia Miłosz Bogdanowicz, rzecznik prasowy opolskiego ZOO.

Dlaczego małe osobniki nie mają jeszcze rozpoznawalnej barwy? Charakterystycznej różowej barwy nabiorą dopiero po kilku miesiącach za sprawą astaksantyny znajdującej się w zjadanych skorupiakach, planktonie czy morskich algach.

Ważne jest, że małe flamingi mają się dobrze. Można je oglądać wraz z całym różowym stadem w sąsiedztwie tygrysów i lwów.

Stado flamingów w opolskim zoo liczy obecnie 54 osobniki.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content