play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Powrót uczniów do szkół. O bezpieczeństwo zadbać mają dyrektorzy

today12 stycznia 2021

Background

Minimium kontaktu między klasami i ci sami nauczyciele z tymi samymi uczniami. Szkoły przygotowują się na ponowne przyjęcie uczniów z klas 1-3, którzy wrócą do stacjonarnej nauki już w najbliższy poniedziałek.

W szkole – ale bez kontaktu z rówieśnikami i najlepiej z jedną klasą na piętrze. To szczegółowe wytyczny dotyczące powrotu najmłodszych uczniów do sal lekcyjnych. Dzieci z klas jeden trzy w najbliższy poniedziałek znów zasiądą w ławkach. Zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów mają zająć się dyrektorzy szkół, mówi śląska kurator oświaty, Urszula Bauer:

-Obligują dyrektorów szkół do tego aby zapewnili minimum kontaktów między klasami, między oddziałami. Naczelna zasada tych wytycznych sanitarnych dotyczy tego aby jedna klasa, jedna grupa uczniów przebywała w jednej sali pod opieką jednego lub tych samych nauczycieli. Tak aby nie komunikowała się w żaden sposób z pozostałymi klasami.

Lista obostrzeń jest długa – wylicza dalej śląska kurator oświaty:

Należy zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsc do spożywania posiłków. Oczywiście sanitarne wytyczne zawierają również informację co należy zrobić aby zapewnić bezpieczeństwo w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażeniem COVID wśród uczniów lub nauczycieli.

W naszym regionie do szkół wróci dokładnie 128 tysięcy uczniów z klas 1-3 i blisko 20 tysięcy nauczycieli, którzy się nimi opiekują.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content