play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Powrotu na Uniwersytet Śląski już w tym roku nie będzie. Sesja online

today4 czerwca 2021

Background

Długi weekend to dla nich doskonała okazja, żeby… posiedzieć nad książkami. Chociaż pogoda za oknami w końcu się poprawiła, a epidemiczne obostrzenia zostały już dość znacznie poluzowane, to jednak studencka sesja zbliża się nieubłaganie.

Uczniowie wrócili już do szkół, ale na powrót do normalnych zajęć muszą jeszcze poczekać studenci. W ich przypadku nie nastąpi to jednak szybko, bo dopiero od nowego roku akademickiego, czyli w październiku. Przed studentami ważny moment, bo sesja egzaminacyjna i tu też nie będzie bezpośredniego spotkania z egzaminatorami:

– Mamy wszyscy nadzieję, że wrócimy od 1 października w sposób taki, jaki znamy z lat ubiegłych. Sesja, która zaczyna się 10 czerwca będzie prowadzona, można powiedzieć, w 99% zdalnie.  Są oczywiście wyjątkowe sytuacje, gdzie na przykład obrona pracy licencjackiej, magisterskiej będzie się mogła odbyć w formie tradycyjnej. Mamy kierunki związane ze sztuką, z muzyką, więc można sobie wyobrazić, że łatwiej jest prezentować utwór muzyczny w auli akademickiej, niż w domu przed kamerką – tłumaczył Jacek Szymik – Kozaczko, rzecznik Uniwersytetu Śląskiego.

Sesja w obecnych warunkach epidemicznych mogłaby się wprawdzie odbyć w formie tradycyjnej, jednak władze uczelni wzięły pod uwagę dobro studentów. Wielu z nich mieszka bowiem poza Katowicami, a w związku ze zdalną nauką w ostatnich semestrach, nie wynajmowali akademików czy mieszkań w pobliżu uczelni. Ci, którzy rozpoczęli naukę na uczelniach po raz pierwszy, w ogóle nie zasmakowali jeszcze życia studenckiego w pełni. Studenci w tym roku akademickim nie pojawili się bowiem na uczelni ani razu.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content