play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Powstaje Mysłowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennych. Będzie można załatwiać sprawy drogą elektroniczną

today20 lutego 2020

Background

Mysłowicki magistrat z początkiem tego roku uruchomił projekt pn. „Budowa Mysłowickiej Infrastruktury Informacji Przestrzennych jako narzędzia zwiększania zakresu i jakości usług świadczonych drogą elektroniczną”. Ma to w znaczny sposób wzbogacić ofertę e-usług dostępnych dla klientów.

Przedsięwzięcia uzyskało unijne dofinansowanie w ramach Programu Cyfrowe Śląskie – to ponad 5,7 mln zł. W ramach projektu został stworzony portal do elektronicznej obsługi klientów, w którym po zalogowaniu się znajdą oni swoje zobowiązania, częściowo już wypełnione formularze lub inne istotne informacje. Ponadto, jeżeli zaistnieje obowiązek płatności czy złożenia odpowiednich dokumentów klienci zostaną poinformowani o tym wiadomością sms. System przewiduje możliwość załatwienia całości sprawy drogą elektroniczną, łącznie z ewentualną płatnością.

W systemie on-line wdrożone zostały cztery usługi: podatek od nieruchomości, rolny, leśny od osób prawnych i te same podatki od osób fizycznych. Do tego podatek od środków transportowych oraz opłata za odbiór odpadów komunalnych. Wdrożenie platformy ma również na celu zintegrowanie zbiorów danych, które posiadają odrębne wydziały urzędu w jednym miejscu.

Pomysłodawcy uważają, że realizacja projektu powinna mieć duży, pozytywny wpływ na jakość świadczonych przez miasto usług. Działania są początkiem próby przekształcenia Mysłowic w miasto nowych technologii oraz zrównoważonego rozwoju poprzez zwiększenie dostępności i dojrzałości usług świadczonych drogą elektroniczną. Projekt ma wartość ponad 7,7 mln zł.

źródło: UM Mysłowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content