play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Przy obwodnicy Tarnowskich Gór powstaje mural

today5 listopada 2021

Background

Malują, a końca nie widać. Bo ściana na której powstaje pierwszy tarnogórski mural ma aż 84 metry. Pomysłodawcą pomalowania garaży od strony obwodnicy Tarnowskich Gór była Rada Dzielnicy Osada Jana, a autorką projektu, nawiązującego do pochodu gwarkowskiego, jest tarnogórska ilustratorka, Kamila Loskot

Projekt Kamili Loskot brał udział w konkursie zorganizowanym przez władze miasta kilka miesięcy temu. Ostatecznie nie wygrał, jednak na tyle spodobał się mieszkańcom, że Rada Dzielnicy przekonała urzędników, żeby sfinansować go i wymalować na Osadzie Jana.

-Wiem, że projekt się spodobał. Też Rada Dzielnicy Osada Jana od pewnego czasu planowała zagospodarowanie tej ściany. No i chyba na tej fali Urząd Miasta wygospodarował środki na realizację malowidła. Trochę zmieniłam pierwotną koncepcję, a raczej ją rozbudowałam.  Ściana jest ogromna: ma 84 metry długości i ponad 2 metry wysokości. Wiele postaci gwarkowskich się tutaj zmieści. Myślę, że jest to dobra wizytówka miasta przy obwodnicy – mówiła naszej reporterce Kamila Loskot.

Mimo, że mural jeszcze nie jest skończony – robi już wrażenie!

-Jeżdżę  obwodnicą – stanąć i zobaczyć na obwodnicy to nie za bardzo…Podjechałem więc tutaj i oglądam z bliska. Pomysł fajny i ładna wizytówka miasta. Efekty są eleganckie! My „garażowicze” zastanawiamy się nad montażem kamery monitoringu z obawy przed rychłą dewastacją.

Mural w swej pełnej krasie ma być gotowy za kilka dni.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content