play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Powszechne punkty szczepień i szczepienia w zakładach pracy. Jest harmonogram

today8 kwietnia 2021

Background

W każdym powiecie przynajmniej jeden powszechny punkt. Rząd wprowadza kolejne zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Szef kancelarii premiera minister Michał Dworczyk przedstawił dziś harmonogram, dzięki któremu przyspieszyć ma podawanie antycovidowego preparatu.

20 kwietnia ruszą powszechne punkty szczepień. To nowe miejsca gdzie podawane będą dawki antycovidowego preparatu. By program przyspieszył – w każdym z powiatów pojawić ma się przynajmniej jeden taki punkt – zapowiada premier, Mateusz Morawiecki:

– Sale sportowe, ośrodki szkolne, remizy strażackie i wiele innych ośrodków. W każdym powiecie jak najbliżej każdego obywatela musi być dostępność szczepień. […] W maju odnotujemy naprawdę gwałtowne przyrosty liczby osób zaszczepionych a wraz z tym coraz skuteczniejszą walkę z koronawirusem.

Zgodnie z zapowiedzią szefa kancelarii premiera, Michała Dworczyka, od 15 kwietnia szczepić będą punkty drive – thru. 23 kwietnia kierować na szczepienia będą mogli ratownicy i pielęgniarki. W maju ze szczepieniami ruszą apteki a na przełomie maja i czerwca zakłady pracy.

Przypomnijmy w najbliższy poniedziałek ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 osób urodzonych w 1962 roku. W każdy następny dzień uruchamiane będą rejestracje dla kolejnych roczników. Precyzyjny plan rozpisany jest do 24 kwietnia, aż do 1973 roku.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content