play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pożar hali w Chorzowie. Znaleziono broń NOWE FAKTY

today23 czerwca 2021

Background

[AKTUALIZAJCA 23.06.2021 13:02]

Wszystko wskazuje na to,  że mężczyzna, którego ciało znaleziono po pożarze hali magazynowej w Chorzowie przy ulicy Piotra Skargi, popełnił samobójstwo. Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że 40-letni mieszkaniec Chorzowa zginął od postrzału w głowę. Przy jego zwłokach znaleziona została broń.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Sekcja zwłok wyjaśni czy zginął w pożarze, czy wcześniej ktoś przyczynił się do jego śmierci. Mowa o mężczyźnie, którego ciało znaleziono po pożarze hali magazynowej w Chorzowie przy ulicy Piotra Skargi. To szokujące ustalenia do których dotarł reporter Radia Piekary.

Hipoteza mówiąca o tym, że mężczyzna mógł zostać zamordowany pojawiła się w obiegu, dlatego, że ma on dość sporą ranę głowy. Pozwala to przypuszczać, że obecność zwłok na pogorzelisku nie jest dziełem przypadku.  Na razie  policjanci są mocno zdystansowani i podkreślają, że bez sekcji nie możemy mówić o konkretach w tej sprawie. Zdaniem śledczych taka rana mogła równie dobrze powstać od spadających elementów w trakcie pożaru. Wszystko ma być jasne po sekcji zwłok, która ma odbyć się dziś po południu. Na razie sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Chorzowie, która potwierdza też tożsamość mężczyzny i jego wiek.

Do pożaru gdzie znaleziono zwłoki mężczyzny doszło wczoraj rano. Ogień pojawił się w hali magazynowej przy ul. Piotra Skargi. Paliły się składowane w środku tekstylia i elementy plastikowe. Chmura czarnego dymu unosiła się nad miastem przez cały poranek.  Na miejscu przez kilkanaście godzin z pożarem walczyli strażacy. W kulminacyjnym momencie interwencję prowadziło 17 jednostek gaśniczych i ponad 40 ratowników. Ostatecznie około 8:00 udało się opanować pożar. Dogaszanie  trwało do godziny 22:00. Wówczas po przeszukaniu pogorzeliska potwierdzono informację o znalezieniu zwłok mężczyzny.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content