play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pożar hali magazynowej w Chorzowie. Znaleziono zwłoki mężczyzny

today22 czerwca 2021

Background

Kilkanaście godzin trwała wczoraj akcja gaśnicza na terenie Chorzowa. Paliła się hala  magazynowa przy ul. Piotra Skargi. W pogorzelisku znaleziono zwłoki mężczyzny.

Ogień w hali przy ul. Piotra Skargi pojawił się wczoraj  rano. Kłęby czarnego dymu  unosiły się nad Chorzowem przez kilka godzin. Paliły się elementy plastikowe znajdujące się wewnątrz  magazynu.  Na miejscu w kulminacyjnym momencie akcji pracowało 17 zastępów gaśniczych i 49 ratowników. Odór  spalenizny nie pozwalał mieszkańcom otworzyć okien. Przez kilka godzin strażacy walczyli z dogaszeniem  i pilnowali ogromnego pogorzeliska.

Dochodzą nowe, niestety tragiczne, informacje o wczorajszym pożarze hali magazynowej w Chorzowie. Jak początkowo przekazywali strażacy na miejscu miało nie być żadnego z pracowników. Nie zarządzono zatem również ewakuacji. Późnym wieczorem na terenie pogorzeliska odkryto jednak zwłoki. Jak informują strażacy jest to ciało mężczyzny. Na razie nie wiadomo czy to pracownik magazynu czy przypadkowa osoba. Teraz ruszy śledztwo wyjaśniające przyczyny zdarzenia.

fot: UM Chorzów/ facebook

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content