play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Pożar kamienicy w centrum Tarnowskich Gór ZDJĘCIA

today3 września 2021

Background

Mogło być niebezpiecznie, ale na szczęście sytuacja została szybko opanowana. Wczoraj wieczorem paliła się kamienica w centrum Tarnowskich Gór. To już drugi pożar budynku wielorodzinnego w tym tygodniu.

– Tym razem do pożaru doszło na poddaszu budynku przy ulicy Piłsudskiego. Ewakuowaliśmy 25 osób, około 15 opuściło budynek jeszcze przed naszym przybyciem. Nic nie wskazuje na to, żeby budynek był całkowicie wyłączony z użytkowania. Na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o przyczynach powstania tego pożaru – potwierdza Radiu Piekary Wojciech Poloczek, oficer prasowy tarnogórskich strażaków.

Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej, policja, straż miejska i zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście mieszkańcom kamienicy nic się nie stało, bo doskonale wiedzieli, co w takiej sytuacji robić. – Kazano nam opuścić mieszkania, więc tak zrobiliśmy. Potrafimy się zachować w takich momentach, bo mieliśmy kiedyś przeszkolenia i ćwiczenia. Wiemy, na czym to polega i nie ma chaosu – mówią mieszkańcy.

Przyczynę pożaru wyjaśni teraz biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content