play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Pożar piekarni w Bytomiu. Co wiadomo o zdarzeniu?

today18 sierpnia 2022

Background

Pożar piekarni w Bytomiu. Na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej. Poznaliśmy szczegóły tego zdarzenia.

Zdarzenie, do którego doszło wczorajszego wieczoru na terenie Bytomia sprawiło, że na miejscu musiały interweniować wszystkie służby.

Pożar piekarni w Bytomiu. W akcji pięć strażackich zastępów

Zgłoszenie wpłynęło do służb w środowy wieczór, 17 sierpnia, o godzinie 20.21. Paliła się piekarnia znajdująca się na parterze czterokondygnacyjnego budynku przy ulicy Piekarskiej.Na miejscu działania prowadziło łącznie pięć zastępów strażackich. Wszyscy lokatorzy budynku opuścili go przed przybyciem służb. Nikt nie uskarżał się na dolegliwości.

-Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopywu energii elektrycznej i gazu oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych. Jednocześnie przystąpiono do sprawdzenia tego lokalu. Nie stwierdzono osób poszkodowanych. Dalsze działania polegały na oddymieniu i przewietrzeniu lokalu oraz sprawdzeniu lokali mieszkalnych – mówi Wojciech Krawczyk ze straży pożarnej w Bytomiu.

Fot. KM PSP Bytom

Miejsce sprawdzono też przy pomocy kamery termowizyjnej. Rozebrano około 15 metrów kwadratowych sufitu. Zakręcono też dopływ wody. W działaniach wzięło udział łącznie 19 strażaków. Na miejscu obecni byli przedstawiciele policji, pogotowia gazowego oraz ratownicy medyczni.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content