play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich!

today13 stycznia 2022

Background

Tragiczny w skutkach pożar w Piekarach Śląskich. Nie żyje 66-letni mężczyzna. Palił się dom jednorodzinny przy ulicy Dąbrowskiego.

Dyżurny piekarskiej straży pożarnej dostał wezwanie do pożaru około godziny 14:00. Palił się tzw. dom „fiński” przy ulicy Dąbrowskiego na Osiedlu Wyzwolenia. – Po przybyciu na miejsce, dowodzący akcją potwierdził pożar domu jednorodzinnego. Paliło się pomieszczenie na parterze. Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu budynku natrafiliśmy na mężczyznę. Po przebadaniu przez lekarza stwierdzono jego zgon – mówi nam starszy kapitan Marcin Kulawik z piekarskiej straży pożarnej.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce budynek był zamknięty. Musieliśmy otwierać drzwi przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Po wejściu do środka przystąpiliśmy do gaszenia i przeszukania domu. Znaleźliśmy tylko jedną osobę, niestety bez funkcji życiowych – dodaje Kulawik.

Ofiara to 66-letni mężczyzna, który mieszkał w domu ze swoim bratem. W trakcie pożaru przebywał jednak w budynku sam. – Tata mieszkał tu od wielu lat z moim wujkiem. Jedyne co przychodzi mi do głowy to, że mogło dojść do pożaru od pieca, który znajdował się w pomieszczeniu na parterze – powiedział nam obecny na miejscu syn ofiary.

Przyczyny pożaru wyjaśni teraz powołany przez policję biegły do spraw pożarnictwa.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content