play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pożar pustostanu w Bytomiu. Znaleziono zwęglone zwłoki

today13 lipca 2021

Background

Zwęglone zwłoki znalezione po pożarze pustostanu. To dramatyczne odkrycie strażaków po akcji gaśniczej w Bytomiu. Trwa ustalanie tożsamości denata.

Kim jest i co tam robił. Zwłoki w pustym mieszkaniu odkryli podczas akcji gaśniczej strażacy z Bytomia. Do gaszenia ognia zostali wezwani wczoraj po południu. Palił się pustostan. Potwierdza reporterowi Radia Piekary Wojciech Krawczyk z bytomskiej straży pożarnej:

– O godzinie 17:56 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w opuszczonym budynku przy ulicy Andersa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdziliśmy pożar na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego pustostanu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu pustostanu oraz podaniu dwóch prądów wody na pozostawione wyposażenie oraz śmieci znajdujące się wewnątrz budynku.

Po tym, jak udało się ogień ugasić – przystąpiono do oględzin. Niestety, w jednym z mieszkań znaleziono zwęglone, ludzkie zwłoki. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci znalezionej osoby. Teraz prokuratura z Bytomia wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego jak doszło do pożaru i kim była ofiara. Łącznie wczoraj w całym  województwie służby ujawniły osiem ciał – we wszystkich przypadkach trwa ustalanie tożsamości denatów.

/ zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content