play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pożar w Mysłowicach. Teraz ocenią skalę zniszczeń

today5 lipca 2021

Background

Pożar w Mysłowicach przy ulicy Robotniczej 21. Ten wybuchł dzisiaj rano, 5 lipca, około godziny 6:00, w jednym z mieszkań na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym.

Strażacy zakończyli swoją pracę i już powoli wyjeżdżają z miejsca zdarzenia. W akcji uczestniczyło 11 zastępów. Nadal pracuje tutaj jeszcze jeden zastęp, który patroluje pogorzelisko.

Teraz jest również czas na ocenę skali zniszczeń, czym zajmie się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który jednocześnie oceni czy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Mowa tutaj nie tylko o mieszkaniach objętych pożarem, ale również tych z powyższych pięter, czteropiętrowego budynku.

Podczas pożaru uszkodzona została instalacja wodno-kanalizacyjna, część mieszkańców nie ma więc wody. Co istotne, w chwili rozpoczęcia działań strażaków, pożar już był bardzo rozwinięty. Ogień wydostawał się na zewnątrz przez okna i drzwi. Dlatego teraz służby muszą stwierdzić czy nie doszło również do uszkodzenia stropu między mieszkaniami.

Zgodnie z ustaleniami reporterki Radia Piekary, na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jak podają służby kryzysowe Wojewody Śląskiego, strażacy ewakuowali siedem osób, a jedna z nich trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot: zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content