play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Poznaj życie wilka. Internetowe oprowadzanie po wyjątkowej wystawie

today27 marca 2020

Background

Poznaj życie wilka. Internetowe oprowadzanie po wyjątkowej wystawie „Zwierzęta przeklęte. Wilk” eksponowanej w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbędzie się w sobotę 28 marca o godzinie 10.00. Będzie  to ostatnia i niebywała okazja poznania wilczej watahy „od środka” z komentarzem kustosza Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego Waldemara Żyły, który jest autorem ekspozycji.

Poznaj życie wilka, wszak to dzikie zwierzę towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Mimo, że był protoplastą pierwszego udomowionego zwierzęcia – psa – wzbudza powszechny lęk, uważany jest za szkodnika i zabójcę, choć są również tacy, których zachwyca swoją siłą, odwagą i sprytem. Już jako dzieci słuchaliśmy bajek, w których zawsze reprezentował tę „ciemną” stronę, a pojawiające się w mediach informacje próbują utwierdzić nas w tym przekonaniu. A jaki jest wilk w rzeczywistości?

Wystawa obala mity na temat tych drapieżników. Przedstawia je jako genialnych myśliwych oraz troskliwych rodziców dbających o swoje potomstwo i siebie nawzajem. Analizuje także źródła konfliktu na linii człowiek – wilk. Czy strach przed nimi da się czymś zastąpić? Po obejrzeniu wystawy strach zwykle zmienia się w podziw.

Współorganizatorem wystawy jest „Stowarzyszenie dla Natury Wilk”.

Premiera filmu będzie miała miejsce 28 marca o godzinie 10.00 na platformie YouTube: https://bit.ly/2wCTCsT

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content