play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Pogoda

Pozrywane dachy i poszkodowani. Wichury przeszły nad województwem śląskim

today8 czerwca 2020

Background

Trąba powietrzna, pozrywane dachy i poszkodowani. Wichury przeszły nad województwem śląskim. Trwa liczenie strat po trąbie powietrznej, która przeszła nad Kaniowem w powiecie bielskim. W gminie trwa sprzątanie po nawałnicy.

Wichura uszkodziła kilkanaście domów, z niekórych budynków porywisty wiatr pozrywał też dachy. Na miejscu strażacy z kilkunastu zastępów straży pożarnej przywozili specjalne plandeki, które służą obecnie do zabezpieczenia zniszczonych budynków. Z części z nich mieszkańcy musieli się ewakuować, bo została naruszona ich konstrukcja. Już niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych przez wojewodę śląskiego, będzie też oferowana dalsza niezbędna pomoc. Pogoda w najbliższych dniach może bardzo gwałtownie się zmieniać. Niewykluczone, że dziś również przez województwo śląskiem przetoczą się burze z porywistym wiatrem.

Wichura spustoszyła też północ województwa. Wieczorem w Zarębicach w powiecie częstochowskim silny wiatr zerwał dach. Fragment konstrukcji przygniótł kobietę. Ta ze złamanymi nogami trafiła do szpitala. Również w powiecie częstochowskim wiatr zerwał inny dach z budynku gospodarczego. Jak szacują synoptycy, była to ta sama wichura która chwilę wcześniej przeszła przez powiat bielski. Wytraciła jednak swój impet.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content