play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pracownica banku zapobiegła oszustwu. Wpadł fałszywy policjant

today19 października 2020

Background

Dzięki czujności pracownicy banku, w ręce policjantów z Jaworzna wpadł 49-latek pochodzący z okolic Warszawy. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenie pieniędzy metodą „na policjanta” od mieszkanki miasta. Sąd Rejonowy w Jaworznie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta, podająca się za policjantkę. W trakcie rozmowy oszustka poinformował 77-latkę, że pieniądze, które posiada na koncie w banku, są zagrożone. Kobieta, aby nie utraciła zgromadzonych oszczędności, musi współpracować i wziąć udział w tajnej operacji, która miała na celu zatrzymanie szajki „oszustów bankowych”. Dlatego też 77-latka przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, udała się do banku.

Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klientki, która chciała wypłacić 14 tysięcy złotych, zaczęła z nią dyskretnie rozmawiać i wyjaśniła jej, że najprawdopodobniej ktoś próbuje ją oszukać. Dzięki jej reakcji seniorka nie straciła oszczędności życia. Warto podkreślić, że współpraca banków i Policji w zakresie przeciwdziałania tego typu przestępstwom trwa nieprzerwanie już od kilku lat i wielokrotnie przynosiła skutek. Pracownica banku postanowiła poinformować policjantów o planowanej wypłacie – czytamy na stronie internetowej jaworznickiej policji.

Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą i zaczęli namierzać fałszywych policjantów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na drugi dzień zatrzymany został 49-letni mężczyzna pochodzący z okolic Warszawy, który podejrzany jest o związek z tą sprawą. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez śledczych mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 77-latki. W sobotę Sąd Rejonowy w Jaworznie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto i źródło: Policja Jaworzno

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content