play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pracownicy bytomskiego sanepidu szczepieni przeciwko COVID-19

today11 stycznia 2021

Background

W miejskim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu niemal od tygodnia trwają szczepienia tak zwanej „grupy zero” przeciwko COVID-19. Dzięki pierwszej partii szczepionek w „Jedynce” zaszczepiło się już około 180 osób.

To nie tylko personel medyczny, ale i pracownicy administracji szpitala czy innych około medycznych placówek. Dziś przyszła pora między innymi na bytomski oddział sanepidu. Jako pierwsza szczepionkę przyjmie Jolanta Wąsowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu.

-Nie ukrywam, że część moich pracowników przechorowała już Covid-19. Mimo to, jest duże zainteresowanie szczepieniami przede wszystkim dlatego, aby nie doszło do reinfekcji. Przechorowanie tej choroby nie wyklucza ponownego zakażenia. Dlatego to szczepienie ma nam pomóc w nabraniu odporności  żebyśmy bezpiecznie i spokojnie mogli wykonywać nasze obowiązki. Szczepienia są bardzo potrzebne! One będą miały zdecydowany wpływ na poziom zachorowalności naszego społeczeństwa. Im więcej osób się zaszczepi, tym mniej osób zachoruje – podkreśla w rozmowie z naszą reporterką – Jolanta Wąsowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu.

W pierwszej kolejności zaszczepionych zostanie 18 pracowników bytomskiego sanepidu.  Kolejna lista chętnych na szczepienia już się zapełnia.

Fot: Pixabay

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content