play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pracownik szpitala w Tarnowskich Górach zakażony koronawirusem

today29 marca 2020

Background

Pracownik szpitala w Tarnowskich Górach zakażony koronawirusem. Przed chwilą Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy wydał oświadczenie, w którym poinformował, że u jednego z pracowników wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2.

Treść oświadczenia:

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że jeden z pracowników szpitala, który poczuł się gorzej, otrzymał wynik dodatni w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

W związku z powyższym, szpital wdraża wszystkie procedury związane z działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Jedną z nich, jest wprowadzenie kwarantanny domowej dla 36 osób z personelu pracującego bezpośrednio z osobą zainfekowaną.

Pracownik przebywa na oddziale zakaźnym w Bytomiu i czuje się dobrze. Jestem w stałym kontakcie z Sanepidem odnośnie wytycznych co do stosowania procedur.
Apeluję do Personelu szpitala, aby wyraził zrozumienie dla obecnej sytuacji i wykonywał obowiązki zawodowe w dalszym ciągu sumiennie, i w sposób zgodny z procedurami wdrożonymi w sytuacji pandemii koronawirusa.
Drodzy mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, prosimy o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, odpowiedzialne zachowania, dbanie o zdrowie własne i swoich najbliższych.
Na bieżąco będziemy przekazywać informacje odnośnie zmian w funkcjonowaniu szpitala – z poważaniem Prezes Zarządu dr n.med. Leszek Jagodzińki.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content