play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Prawdziwy HORROR szczeniaków z Bytomia! Nie miały jedzenia, wody, były trzymane w kartonie

today17 sierpnia 2021

Background

Dzielnicowy z IV komisariatu w Bytomiu interweniował w sprawie zaniedbanych szczeniąt. Informację o tym, że zwierzęta są trzymane w warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu, policjant uzyskał od mieszkanki Bytomia. Psiaki znajdują się już pod opieką pracowników bytomskiego schroniska i nie wrócą do nieodpowiedzialnego właściciela.

W miniony piątek do dzielnicowego sierżanta sztabowego Karola Waloska zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka Bytomia. Kobieta poinformowała policjanta, że martwi się o los szczeniąt oraz ich matki, które są trzymane w karygodnych warunkach, w jednym z mieszkań przy ulicy Małgorzatki w Bytomiu.

Dzielnicowy poszedł pod wskazany adres, gdzie zastał właściciela lokalu. Mężczyzna przyznał, że kilka dni temu oszczeniła się jego suczka i ma sześcioro szczeniąt. Po wejściu do mieszkania potwierdziły się obawy zgłaszającej. Wewnątrz panował bałagan, na podłodze porozrzucane były śmieci i psie odchody. Zwierzęta nie miały swojego legowiska, miski z karmą, czy wodą. Przetrzymywane były w ciasnym kartonie, wśród swoich odchodów.

W związku z brakiem odpowiednich warunków do opieki nad zwierzętami dzielnicowy powiadomił pracowników schroniska miejskiego w Bytomiu. Psia rodzina już tam trafiła. Szczeniaki i ich matka mają teraz bezpieczny kąt i pełną miskę, a w przyszłości szansę na adopcję.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content