play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Prawie 1/3 uczniów nie zdała matury!

today11 sierpnia 2020

Background

Prawie 1/3 uczniów nie zdała matury – poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Ponad 17% z nich ma prawo do poprawki we wrześniu. Pozytywny wynik uzyskało 74% maturzystów.

Dziś wyniki egzaminu dojrzałości. Maturzyści w systemie elektronicznym mogli sprawdzać jak im poszło już od godziny 8.00. Żeby dopełnić formalności odbierali też papierowe świadectwa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w terminie głównym 2020 roku (w czerwcu) przystąpiło 259 272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Lepiej z maturą poradzili sobie uczniowie liceów (81,1% pozytywnych wyników), niż techników (62,2% pozytywnych wyników).

Podczas konferencji prasowej Ministerstwa Edukacji poinformowano również o zmianach w organizacji przyszłorocznego egzaminu ósmoklasisty – ma być on zorganizowany pod koniec maja, a więc po maturach, a nie przed (w kwietniu), jak to było dotychczas.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content