play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rybnik

Prawie 1000 uczniów w Rybniku uczy się zdalnie

today7 października 2020

Background

W Rybniku uczą się zdalnie. Cztery szkoły – 740 uczniów pierwszego liceum w Rybniku uczy się zdalnie. Powodem – wykryte przypadki SARS COV2.  Niebawem w mieście już 1000 dzieci będzie uczyć się z domu.

Za każdym razem decyzję o zawieszeniu zajęć podejmuje dyrektor szkoły – poinformowała Agnieszka Skupień z Urzędu Miasta Rybnika:

Myślę, że wszyscy się tego spodziewaliśmy. Myśląc o tym, że wracamy do szkół i będzie nowa normalność, to w sytuacji związanej z pandemią raczej spodziewaliśmy się tego, że po kolei to będzie pączkowało. Najlepiej jest w miarę możliwości zachować ten rytm. Sanepid od początku zapowiadał, że w ostateczności będzie podejmował te decyzje o nauczaniu zdalnym, wtedy kiedy rzeczywiście jest to konieczne.

W ostatnim raporcie resortu zdrowia, województwo śląskie w pierwszej trójce regionów o największej liczbie zakażeń. Zdiagnozowano  u nas prawie 220 nowych przypadków na przeszło 2200 w całym kraju. Zmarli starsi mieszkańcy regionu  hospitalizowani w Chorzowie, Gliwicach, Kędzierzynie i Raciborzu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content