play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Prawie 3 promile alkoholu i 7-miesięczna córka pod opieką

today12 maja 2020

Background

Prawie 3 promile alkoholu i 7-miesięczna córka pod opieką. To sytuacja z Zabrza, gdzie kompletnie pijana matka wysłana ulicę ze swoją córką. Zareagowali przechodnie, którzy powiadomili policję. Na miejscu okazało się, że kobieta nie była w stanie ustać na własnych nogach.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 13.00 w Zabrzu. W rejonie ulicy Joliot-Curie nietrzeźwa matka opiekowała się dzieckiem. O sytuacji powiadomiona została policja, która na miejscu zastałą kobietę leżącą obok wózka, w którym była jej 7-miesięczna córka. 30-latka była do tego stopnia pijana, że nie potrafiła utrzymać się na nogach. Na miejsce wezwano pogotowie i pracowników opieki społecznej.

O dalszym losie kobiety i jej dziecka zadecyduje sąd rodzinny

Dziewczynka została przebadana przez lekarza, a następnie przekazano opiece społecznej. Matka dziecka została poddana badaniu alkomatem, które wykazało prawie 3 promile alkoholu. Kobieta usłyszała już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojej córki, za co grozi jej kara do 3 lat więzienia. O zdarzeniu policjanci poinformują także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka. W chwili obecnej dziewczynka przebywa pod opieką rodziny zastępczej.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content