play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Premier Morawiecki o czwartej fali. Decyzje o utrzymaniu covidowych placówek

today7 lipca 2021

Background

Szpitale tymczasowe w kraju nie zostaną całkowicie zamknięte. Przekazał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślał, decyzja o utrzymaniu covidowych placówek, podyktowana jest przewidywanym nadejściem czwartej fali koronawirusa.

Coraz częściej mówi się o czwartej fali pandemii koronawirusa. Nic dziwnego, że był to główny temat wczorajszej (6 lipca) konferencji prasowej, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przedstawiciele rządu przestrzegali przed wzrostem zakażeń, który może nas czekać za kilka tygodni. Mogą też wrócić obostrzenia.

– Dzisiaj w Wielkiej Brytanii czwarta fala się rozpoczyna. Jest dwadzieścia kilka tysięcy zachorowań dziennie. Musimy także brać pod uwagę, że może być sytuacja bardzo groźna. I bierzemy to pod uwagę. Dlatego zdecydowaliśmy się na utrzymanie części szpitali tymczasowych i na zmianę infrastruktury szpitalnej w ramach szpitali powiatowych, wojewódzkich i wszystkich, które mają inne również organy założycielskie. W taki sposób, aby być przygotowanym na czwartą falę – mówił premier, Mateusz Morawiecki

Minister Adam Niedzielski dodał również, że niemal wszystkie ofiary COVID 19 (dane dotyczą siłą rzeczy tego roku) to osoby niezaszczepione przeciw koronawirusowi. W dzisiejszym raporcie ministerstwa zdrowia, 96 nowych zakażonych SARS-CoV-2, w tym 6 zainfekowanych to mieszkańcy Śląska.

Rząd bardzo uważnie obserwuje sytuację pandemiczną na świecie. Obecnie głównym zagrożeniem w Europie jest wariant Delta, który już rozprzestrzenia się na kontynencie europejskim. W naszym kraju odnotowano już poszczególne przypadki mutacji. Jednakże nie jest to koniec problemów, gdyż zagraniczne media poinformowały we wtorek o wariancie Lambda, który ma być jeszcze bardziej zaraźliwy od swojego poprzednika.

– Najlepszą formą ograniczenia możliwości pojawienia się wzrostu zakażeń na jesieni jest szczepienie. Chroni ono przed zgonem, hospitalizacją, ale również przed zakażeniem – przekonywał minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Fot: Facebook/Kancelaria Premiera/Krystian Maj

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content